Покрівля з міді надзвичайно популярна у світі, і з часом ця популярність тільки набирає обертів. Щоб задовольнити високі вимоги споживачів до цього матеріалу та втриматись на конкурентному ринку, виробники постійно винаходять різні новинки та методи укладання такої покрівлі. Нижче знайомимо вас з найбільш популярними видами покрівлі, яку можна виконати з листової міді.

Шашка

мідна шашка

Цей тип мідної покрівлі вважається традиційним, і зазвичай використовується на куполах церков та старовинних будівель. Шашка форми квадрата (500-600 мм) застосовується найчастіше. Бічні сторони загинаються – дві в одну сторону, дві – в протилежну. Клямерами, або через верхню частину кріплять шашку.

Зазвичай використовують класичний (золотистий), коричневий (оксид) або блакитно-зелений (патина) відтінки. Проте завдяки природним властивостям міді з плином часу класична та оксидована мідь теж патинується. Але якщо ви виберете луджену мідь (покриту оловом), вона збереже свій матово-сірий відтінок на довгі роки. Втім, на сучасному ринку, серед різноманіття пропозицій, ви можете замовити мідну шашку будь-якого відтінку за вашим бажанням.

Ромб

мідний ромб

Ромб мало чим відрізняється від квадратів шашки. Єдина відмінність – діагоналі ромбів. Основне їхнє призначення – посилити та підкреслити витягнутість даху. Ромб, так само як і шашка може бути будь-яких розмірів, головне щоб не перевищували розміри мідного листа.

Об’ємна шашка

обємна шашка

Щоб виготовити такий варіант мідної шашки, необхідно докласти багато сил, вміння, та праці. Тому відповідно і вартість її досить висока. Проте така ціна виправдана, тому що надає будівлі унікального та ексклюзивного вигляду.

Леміш

медний леміш

Леміш – це ромб об’ємної форми. Найчастіше його використовують для накриття куполів великих та розкішних церков та храмів. Давніше, такий вид покрівлі  можна було побачити на старовинних замках, маєтках та храмах. Проте зараз, в сучасному світі, леміш використовують навіть на звичайних приватних будинках.

Луска

мыдна луска

Луска характеризується своїми естетичними властивостями, проте не практичними. Вона погано захищена від впливу навколишнього середовища, тому більше виконує декоративну функцію, або використовується як покрівля для дуже крутих схилів дахів.

Сам монтаж луски вимагає високого професіоналізму від покрівельників. Її укладання є важким та трудомістким процесом. Невелике зміщення луски в крайньому нижньому ряді призводить до кривої та нерівної покрівлі загалом. Проте такий вид мідного даху не втрачає своєї популярності завдяки тому, що луска створює цікавий і неповторний, можна сказати – навіть екзотичний вигляд даху.

Її дуже добре комбінувати з іншими видами мідної покрівлі. Наприклад – луску використовують для башт та шпилів, та інших окремих невеликих елементів, а решту покрівлі укладають іншим методом.

Цеглинка

цеглинка

Це одна з найпростіших технік. На спеціалізованому обладнанні з допомогою ручного гнуття виготовляють цеглинки. Вони можуть бути будь-якого розміру. Це вид застосовують як для дахів, так і для оздоблення фасадів, і до всього ж – дуже простий в експлуатації і не потребує особливого догляду. Буває як у плоскому варіанті, так і в об’ємному.

Подвійний шинглас

подвійний шинглас

Цей тип мідної покрівлі прийшов до нас із США. Мідні пластини вкладаються на основу – бітумну покрівлю. Цей метод дозволяє отримати дешевшу покрівлю, ніж її аналоги – тільки з мідного листа.

Мідна черепиця

мідна чеерпиця

Представляє собою штамповане покриття з мідного листа.

Індивідуальна черепиця

індивідуальна черепиця

Ще варто сказати декілька слів про можливість виготовлення індивідуальної мідної черепиці. Хоч це і обходиться дуже дорого. Завдяки сучасним технологіям згинання та штампування виробники можуть запропонувати мідну черепицю будь-якої форми за індивідуальним замовленням. Це дозволить зробити дах вашого будинку абсолютно ексклюзивним.

Як бачите, варіантів маса. Вибирати якийсь один потрібно, спираючись на всю концепцію вашого майбутньої будови, прикидати вид черепиці до загального дизайну будинку.

На якому б вигляді черепиці ви не зупинилися, пам’ятайте, що мідна покрівля – матеріал дорогий, елітний, а зіпсувати його  простіше простого. Якщо зважитеся на покупку мідної покрівлі, то спроби заощадити на покрівельниках будуть явно недоречні.