Покрівля з міді надзвичайно популярна в світі, і з часом ця популярність тільки набирає обертів. Щоб задовольнити високі вимоги споживачів до цього матеріалу і втриматися на конкурентному ринку, виробники постійно презентують різні новинки і методи укладання такої покрівлі. Нижче знайомимо вас з найбільш популярними видами покрівлі, які можна виконати з листової міді.

Шашка

мідна шашка

Цей тип покрівельного матеріалу з міді вважається традиційним, і зазвичай використовується на куполах церков і старовинних будівель. Шашка в формі квадрата (500-600 мм) застосовується найчастіше. Бічні сторони загинаються – дві в одну сторону, дві – в протилежну. Шашки чіпляються одна за іншу за допомогою фальцевого замку.

Ромб

мідний ромб

Ромб мало чим відрізняється від шашки квадратної форми. Відмінність полягає лише в діагоналі. Основне їх призначення – посилити і підкреслити витягнутість даху. Ромб, так само як і шашка може бути будь-яких розмірів, головне щоб не перевищували розміри мідного листа.

Об’ємна шашка

обємна шашка

Щоб виготовити такий варіант мідної шашки, необхідно докласти багато зусиль, умінь і праці. Тому відповідно і вартість її досить висока. Але така ціна виправдана, тому що подібна покрівля надає будівлі унікальний і ексклюзивний вид.

Леміш

медний леміш

Леміш – це ромб об’ємної форми. Найчастіше його використовують для накриття куполів великих і розкішних церков і храмів. Здавна, такий вид покрівлі можна було побачити на старовинних замках, садибах і храмах. Але зараз, в сучасному світі, леміш використовують навіть на звичайних приватних будинках, щоб надати їм більш розкішного вигляду.

Луска

мыдна луска

Луска характеризується своїми естетичними властивостями. А ось з точки зору практичності поступається іншим видам покрівлі. Вона погано захищена від впливу навколишнього середовища, тому більше виконує декоративну функцію, або використовується як покрівля для дуже крутих схилів дахів.

Сам монтаж луски вимагає високого професіоналізму від покрівельників. Її укладання – це важкий і трудомісткий процес. Невелике зміщення луски в крайньому правому ряду призводить до кривої і нерівної покрівлі в загальному. Але такий вид мідного даху не втрачає своєї популярності завдяки тому, що луска створює цікавий і неповторний, можна сказати – навіть ексклюзивний вид даху.

Її дуже добре комбінувати з іншими видами мідної покрівлі. Наприклад – луску використовують для веж і шпилів, і інших окремих невеликих конструктивних елементів, а іншу частину покрівлі укладають іншим методом.

Цегла

цеглинка

Це одна з найпростіших технік. На спеціалізованому обладнанні за допомогою ручного гнуття виготовляють цеглинки. Вони можуть бути будь-якого розміру. Цей вид застосовують як для дахів, так і для обробки фасадів. Також матеріал дуже простий в експлуатації і не вимагає особливого догляду. Буває як в плоскому варіанті, так і в об’ємному.

Подвійний шинглас

подвійний шинглас

Цей тип мідної покрівлі прийшов до нас із США. Мідні пластини укладаються на основу – бітумну покрівлю. Цей метод дозволяє отримати більш дешеву покрівлю, аніж її аналоги – тільки з мідного листа.

Мідна черепиця

мідна чеерпиця

Являє собою штамповане покриття з мідного листа.

Ексклюзивна черепиця

індивідуальна черепиця

Ще варто сказати кілька слів про можливості виготовлення індивідуальної мідної черепиці. Хоч це і обходиться дуже дорого. Завдяки сучасним технологіям згинання і штампування виробники можуть запропонувати мідну черепицю будь-якої форми за індивідуальним замовленням. Це дозволить зробити дах вашого будинку абсолютно ексклюзивним.

Підсумок

Виробники пропонують масу варіантів покрівельних матеріалів з міді. Зробити вибір не так то й просто. В першу чергу, потрібно враховувати загальну стилістику вашого майбутнього будинку, щоб черепиця відповідала обраному екстер’єру будівлі. Важливим аспектом вибору є і вартість покрівлі, тому спочатку потрібно провести всі розрахунки, щоб знати, який бюджет можна відвести на купівлю та установку покрівлі.

Який би тип черепиці Ви не обрали, варто знати, що мідна покрівля – дорогий і елітний матеріал. Працювати з ним потрібно дуже обережно. Тому так само скрупульозно потрібно ставитися і до вибору покрівельників, щоб досягти максимально якісного результату.