Якщо нарізати покрівельний листовий метал у вигляді полос довжиною скату або меншими картинами, отримується матеріал з якого виконують фальцеву покрівлю.

krysha_7

Вона виконується шляхом кріплення листів клямрами до основи, і замком (фальцем), з’єднуються між собою. Такий спосіб укладання листів дозволяє створити водонепроникну покрівлю, яка не має отворів для кріплення та на стиках самого матеріалу відсутні зазори. Фальцева покрівля, за умови правильного та професійного монтажу та використання усіх потрібних та високоякісних комплектуючих, буде наділена високим експлуатаційним терміном та відноситься до високого класу покрівлі. Каркас з дерева вашого дому завжди буде сухий, не буде пошкоджений процесами гниття, розпаду від ультрафіолетового впливу та процесами корозії завдяки захисту фальцевим дахом, за умови професійно сконструйованому покрівельному пирогу. Мінімальний термін експлуатації фальцевого даху – 50 років.

Пиріг фальцевої покрівлі

пиріг фальцевої покрівлі

Листи металу можуть піддаватись деформації при навантаженні від снігових опадів. Вони не наділені ніякою несучою здатністю, оскільки фальцеві листи без поздовжнього профілювання. Такі недоліки легко усуваються шляхом встановлення міцної основи з фанери, яка стійка до вологи, обрізної дошки чи OSB-3. Якщо кут нахилу покрівлі є великим, тоді можна встановлювати звичайну обрешітку, з відстанню між дошками не більше 15 см.

 3

Також необхідно використовувати структурний мат, який виводить конденсат з внутрішньої поверхні металу. За технологією потрібно створити зазор для вентиляції між металом та настилом. Структурний мат – це товсті волокна поліпропілену , які сплетені в хаотичному порядку. Саме він і створює цей зазор. Під нього стелять супердифузійну мембрану, вона забезпечує стікання конденсату вниз по даху до дренажної системи (водостік), і не потрапляє до покрівельного пирога.

9

Також на ринку покрівельних матеріалів є продукти, які дозволять пришвидшити монтаж покрівлі – наприклад Delta-Trela (структурний мат суміщений з мембраною).

Метал для покрівлі у листах укладений способом стикування утворює фальцеву покрівлю. Також вона вирізняється різноманіттям використовуваного матеріалу – від найдешевшої оцинкованої сталі до найдорожчих (натуральна мідь). Часто фальцева покрівля виконується з таких матеріалів, як титан-цинк та алюміній, покритий полімерним покриттям різних кольорів. Усі елементи покрівельного пирога та алгоритм і технології монтажу завжди будуть однаковими, незалежно від того, з якого металу виконується покрівля.

12

Роботи з вкладання фальцевої покрівлі повинні виконуватись професійною бригадою, яка має в своєму арсеналі потрібний інструмент для фальцевих замків, а також з попереднім великим досвідом монтажу такого виду дахів.

З першого погляду, ціна на метал для фальцевого даху може здаватись не високою, оскільки практично відсутня його обробка. Проте потрібно враховувати усе в комплексі – вартість робіт та супроводжуючих матеріалів.

13

Фальцева покрівля відрізняється від даху з металевих листів, в першу чергу тим, що з неї можна робити радіусні покрівлі. Оскільки така робота з виготовлення радіусних картин (смуг з загином під фальцевий замок), індивідуально під дах, вимагає наявності цеху та прокатних верстатів, то відповідно і вартість їх буде вищою.

15

За класичної технології укладання фальцевого даху картини скріплюються клямрами, які загортаються в замок фальця і абсолютно невидимі. Дах стає повністю водонепроникним, оскільки в металі відсутні отвори. Але тепер існує більш сучасний метод монтажу картин, для якого не потрібен закатний фальцовочний інструмент.

17

Елементи безпеки на даху:

Покрівля з металу з фальцевим замком вимагає наявності відповідних елементів безпеки, які розраховані саме на даний тип даху.

До них можна віднести:

  • Системи снігозатримки
  • Лави та стопи сажотруса
  • Елементи пересування по даху – сходи та драбини
  • Огорожа покрівлі

roof-safety-procucts-reference-08

Профілювання картин на об’єкті

Нерідко, для того, щоб здешевити вартість матеріалу, покрівельники виконують профілювання картин з гладкого листа вже на самому об’єкті.  Такі роботи можна виконати за допомогою невеликого, мобільного прокатного обладнання. При профілюванні картин на краях листів утворюються відповідні загини, і після цього картини, при з’єднанні між собою утворюють водонепроникний замок. Також, при профілюванні картин безпосередньо на об’єкті, вартість може бути зменшена на перевезення металу для покрівлі, якщо будуть використовуватись невеликі смуги довжиною всього скату. Якщо є можливість виробництва саме на об’єкті, тоді можна доставляти рулонний матеріал малогабаритним транспортом, без використання великих вантажних машин, і вже на самому об’єкті виготовляти картини необхідного розміру.

Верстат для профілювання фальцю

stanok

Дуже важливим фактором є те, яке температурне розширення металу. Це потрібно враховувати у тому випадку, якщо на об’єкті будуть використовуватись картини, довжина яких більша 5-ти метрів.

Рухома клямра

плаваюча клямра

При нагріванні металу, картини великої довжини можуть видовжуватись, утворюючи у певних місцях здуття на покрівлі. Щоб метал міг вільно рухатись по скату, і уникнути такого здуття, встановлюють спеціальні рухомі клямри з вільним ходом, і при цьому сам дах залишається більш цілісним.