Коли приходить осінь, дерева тішать нас неймовірною гамою яскравих кольорів червоно-жовтого листя. Але водночас, при попаданні листя та гілок, і накопиченні їх на покрівлі і в системах водостоку, листя  завдає неприємностей власникам приватних будинків.

Вони заважають стіканню осадів, і з’являється небезпека пошкодження як фасаду, так і водостічної системи. При проведенні прибирання потрібно не забувати про усі елементи покрівлі – як безпосередньо сам дах, так і про місця кріплень і примикань, лійки. Труби і ринви самої водостічної системи.

header_alurex

Особливості догляду за водостоком.

На сучасному покрівельному ринку, компанії, що виробляють водостічні системи, пропонують не складний в догляді та обслуговуванні продукт, і виготовляють його, використовуючи передові технології. Але все рівно, усі водостічні системи потребують необхідного догляду, який продовжує термін експлуатації і зберігаює первинний вигляд обладнання.

Встановлену водостічну систему потрібно час від часу очищати від накопиченого сміття і бруду: опалого листя, бруду, пилу і гілок. Таке очищення нескладно буде провести з допомогою звичайного миючого засобу, води і щітки. Наполегливо не рекомендується застосовувати хімікати активної дії.

Ochistka-vodostokov-i-zhelobov-v-Sankt-Peterburge-kadet-spb-3

Відмінний захист від проникнення великого сміття в ринви забезпечує встановлення спеціальних решіток. Засмічена водостічна система призводить до переливання дощової води з ринви, через що цоколь та фундамент деформуються. А через засмічені труби, вода застоюється в ринвах и призводить до їх деформації також.

rheinzink-1

Труби і ринви водостічної системи дуже добре очищуються таким пристроєм, як спеціальна лопатка, а також з допомогою напору води. Також, перед тим, як чистити і вимивати сміття та бруд з ринв, щоб запобігти переміщенню сміття у водостік, обов’язково потрібно закрити усі зливи. Майже всі виробники пропонують спеціальні сітки, які встановлюються на входах труб. Вони призначені для запобігання попадання великого сміття у водостічні труби.