Дуже часто власники мансард звертаються до спеціалістів вже коли стикаються з такими проблемами, як холод зимою, протікання даху, запліснявілі крокви. Зазвичай такі неприємності виникають, коли мансарда будується самостійно чи з допомогою недостатньо компетентних робочих.

Мансарда – це теж саме горище, тільки житлового типу. Відмінність в тому, що коли будують мансарду, то необхідно утеплювати дах, а не перекриття.

Нижче ми розповімо Вам про найбільш часті та грубі помилки, які не можна допускати при будівництві мансард:

31. Складна конструкція даху. Не потрібно будувати дах занадто складної конструкції. Найбільш надійні дахи – це прості дахи (одно- або двохскатні). В Європі дуже рідко можна побачити дахи складних форм, а ось в Україні все більше і більше будинків з дахами різноманітних та дуже складних конструкцій.

Правильна побудова даху – це забезпечення рівномірного провітрювання і відсутність конденсату. Складна конструкція ускладнює проектування ефективної вентиляції. Справжні професіонали можуть правильно побудувати та спроектувати навіть найскладніший дах. Але, як показує практика – до них звертаються одиниці. Інші бажають зекономити.

І внаслідок відсутності правильної вентиляції під покрівельним простором дах буде гнити.

7-mansarda-dop2. Неправильне розташування інженерних систем. Не можна будувати інженерні системи в розжолобку. Нерідко там розташовують димові труби і стояки вентиляції.

Саме по розжолобку скочуються потоки води, тому забезпечити хорошу гідроізоляцію там складно. По цій причині можуть виникнути протікання. Тому краще нічого в цьому місці не будувати.

Економія на системах снігозатримання, відсутність можливості добратися до водостічних ринв та димових труб для їх очищення – все це негативно впливає на подальшу експлуатацію даху.

75-650x434

Щоб уникнути попадання бруду та листя в ринву, потрібно використовувати спеціальні сітки. Також необхідно встановити драбинку до димової труби, щоб в подальшому не пошкодити покрівлю приставною.

fa8078fda4eaa669bede5ce32b161922--attic-spaces-attic-rooms3. Негерметична пароізоляція. Найбільша кількість проблем, пов’язаних з мансардами, заключається в помилках влаштування пароізоляції. Для цього необхідно застосувати спеціальні гідроізоляційні плівки, які не пропускають водяний пар. Звичайна поліетиленова плівка тут не пригодиться – з такою пароізоляцією дуже скоро вам доведеться переробляти увесь дах.

Місця стиків необхідно заклеювати спеціальними клеючими стрічками, наприклад, з металізованим покриттям. Звичайний скотч не підходить, оскільки він швидко відвалюється. Дуже важливо також заклеювати розриви плівки. Один невеликий отвір в декілька сантиметрів – і через дві зими це місце може дати протікання.

karniznye-okna6

Якщо пара проникає в теплоізоляцію, то всередині утеплювача утворюється і поступово накопичується конденсат. Зимою він замерзає, і в підсумку теплоізоляція не працює, саме тому в мансардному приміщенні дуже холодно. Люди, які живуть там зимою, можуть тратити десятки тисяч в рік на опалення приміщення з допомогою електрокотла. А під час відлиги лід тане і утворюються внутрішні протікання, які багато хто сприймають за протікання покрівлі. Також проблеми з пароізоляцією призводять до утворення плісняви і грибка та поступового гниття дерев’яних крокв та обриштування.

kosour2474.Неякісна теплоізоляція. Недостатня товщина теплоізоляції, нещільне примикання теплоізоляційних плит одна до одної, непродуманість конструктивних елементів складних дахів призводять до недостатнього утеплення дахів, до витоку тепла.

Між теплоізоляційними плитами не повинно бути ніяких просвітів. Звідси промерзання кутів, бурульки та заледеніння на даху, поява мокрих плям на стелі, розвиток плісняви та грибка, підвищені затрати на опалення.

mansarda_4745. Недостатня вентиляція. Чим більше вентиляційних елементів, через які повітря в простір між покрівлею та теплоізоляцією входить і потім виходить звідти, тим краще. Часто їх не вистачає. А сам вентиляційний зазор повинен бути не менше п’яти сантиметрів. В протилежному випадку конденсат не буде виводитись з будівельних конструкцій, і в підсумку дерев’яні конструкції даху почнуть підгнивати, а на даху під час відлиг будуть утворюватися гігантські бурульки.

mansarda_interer3